Blog Různé (Lekce, vyučovací hodiny)

Hodina třídy „Respektujte svůj čas a čas ostatních“

Prosím přihlásit se nebo registr udělej to.
Karpová Světlana Arsentěvna
učitelka základní školy
MOU „Boarding Lyceum (škola pro nadané děti)“
město Buinsk, Republika Tatarstán

Cíle:

  1. rozvíjet zdravé obrazové dovednosti.
  2. naučte studenty vážit si svého času a času ostatních.
  3. dodržujte denní rutinu.

Tvar: konverzace
Metody: příběh s prvky konverzace a hry.
Přípravné práce: promyslete si otázky studentů, plakát: „Případ - čas, zábava - hodina“, Připravte projevy studentů, denní rutinní domácí úkoly.

Materiály hodin třídy:

  1. „Básně o člověku a jeho hodinách“ od S. Baruzdina.
  2. Píseň A. Pugačevy „Delo - čas, zábava - hodina“
  3. Denní rutina studentů.

Průběh hodin třídy

1 - Business - Time, Fun - Hodinové zvuky

2. Děti četly báseň S. Barudzina.

1 žák:
Hodiny udržují počet sekund,
Vedou minuty za hodinu
To ráno nepotřebuješ
Probuďte se 10 krát.
2 žáci:
Kdo může žít podle hodiny
A oceňuje každou hodinu,
To ráno nepotřebuješ
Probuďte se 10 krát.
3 žáci:
A nebude mluvit
Že byl příliš líný, než aby vstal
Nabít, umýt si ruce
A ustlat postel.
4 žáci:
Bude mít čas se včas obléknout
Umyjte a jezte,
Bude mít čas stát za strojem
Sedni si ve škole ke svému stolu.
5 žák:
Přátelství je dobré s hodinkami!
Práce, odpočinek.
Dělejte úkoly pomalu
A nezapomeňte na knihy!
6 žák:
Takže večer, jít spát,
Až přijde termín
Dalo by se s jistotou říci:
Byl to dobrý den!

3, Příběh učitele

Naučíte se vážit si svého času a času své rodiny, přátel, kamarádů, nemůžete se vrátit.

4 Práce s každodenní rutinou.

Otázky:

  1. K čemu slouží vaše denní rutina? (vstát a jít spát včas, dělat domácí úkoly ve stejné hodiny, jít na procházku, nepřijít pozdě na lekce atd)
  2. Který dospělý má přísný denní režim? (pro vojáky, sportovce, astronauty)
  3. Jak jim prospívá přísné dodržování času? (Umožňuje dospělým dosahovat vysokých výsledků - sportovcům, astronautům, vědcům přesnosti).
  4. Kdy podléhá čas člověku? (Pokud se člověk naučí dodržovat každodenní rutinu, pak se čas stane podřízeným člověku).

{modul Yandex}

Závěry:

  1. Neodkládejte na zítra, co můžete udělat dnes.
  2. Dokončete úkoly včas.
  3. Pokud jste něco slíbili, tak do určité doby určitě splňte, co jste slíbili Pokud to nemůžete splnit, nahlaste to předem.
  4. Postarejte se o svůj čas a čas svých soudruhů.

5, Kontrola domácích úkolů.

  1. Jak dlouho trvá příprava lekcí? (Poslouchejte odpovědi studentů)
  2. Jak děláme testy? Co musíte udělat, aby to bylo provedeno včas? (Poslouchejte názory studentů)

6 Kdo má pravdu?, proč?

  1. Ruslan domluvil schůzku se Zamirem ve 3 hodiny Ale toho dne ho Ruslanovi rodiče vzali s sebou na návštěvu Zamir dorazil na určené místo včas Čekal dlouho Neřekl ahoj Zamir byl uražen přítelem Kdo má pravdu? proč? (názory studentů jsou poslouchány).
  2. Alina neměla učebnici matematiky Prozatím požádala Dianu o učebnici Alina nemohla vrátit učebnici do termínu Jen na to zapomněla Diana přišla do třídy bez přípravy Kdo má pravdu Proč? (názory studentů jsou poslouchány).

7, Příběhy ze života studentů.

Počítačová věda Křížovka Počítačová zařízení
Předškolní hra „Takže nejsou žádné potíže

Reakce

0
0
0
0
0
0
Již reagoval na tento příspěvek.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *